






Price range: R403,32 through R430,58
+ Free Shipping







| Weight | 0,405 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 8 × 7 cm |
| Brand Name | T&G, T&G |
| T&G Model | TG117 |
| Power Source | DC, DC |
| Inbox adaptor | No |
| Cabinet Material | Plastic |
| Audio Crossover | Two-Way |
| Waterproof | No |
| Voltage range | USB (5-20V DC) |
| Communication | USB, Bluetooth |
| Speaker Type | Portable |
| Channels | 6 (5.1) |
| Support APP | Yes |
| Battery | Yes |
| Category | Speakers |
| Use | Home |
| Origin | Mainland China |
| Sound Mode | Hi-Res Sound Mode, Stereo Sound Mode |
| Voice Control | No |
| Number of Loudspeaker Enclosure | 2 |
| Input Power(W) | <25 W |
| High-concerned chemical | None |
| Input/Output | USB |
| Intelligent Personal Assistant | None |
| Width[mm] | 69 |
| Depth[mm] | 160 |
| Remote Control | No |
| Weight[g] | 403 |
| Number of devices connectable simultaneously | 1 |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Support Memory Card | Yes |
| Battery Capacity[mAh] | 1200 |
| Display Screen | No |
| Maximum wireless range[m] | <10m |
| Touch Screen | No |
| Built-in Microphone | Yes |
| Height[mm] | 69 |
| Frequency Range | Other |
| Choice | yes |
TG117 Portable Bluetooth Speaker Outdoor Wireless Woofer Free Call /FM/TF Card/USB Flash Drive Connect Mobile Phone/Tablet/TV
Reviews
There are no reviews yet.