

R2 171,28
+ Free Shipping


| Weight | 0,435 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| Brand Name | NONE |
| Max. temperature | 200 °C |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Blow-dry function | N |
| Voltage | Below-50V AC (Safety Extra-Low Voltage AC, SELV AC), 100-240v (Dual voltage) |
| Min. temperature | 140 °C |
| Applicable hair | Dry & wet |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Power (W) | 60W-100W |
| Temperature Controller | Knob |
| Is Batteries Included | Yes |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Type | Monofunctional curler |
| Function | Wireless Portable |
| Thermostat Adjustment Segments | 10 |
| Certification | RoHs, CE |
| Number of Pieces | One Unit |
| Material | Plastic |
| Power Source | Rechargeable battery |
| Power supply method | Wireless (lithium battery) |
| Applicable hair quality | general purpose |
| Heat conductor material | Tourmaline ceramics |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Automatic Curling Iron Hair Curling Iron for Hair Styling Cordless Auto Fast Heating Rechargeable Cordless Hair Curler
Reviews
There are no reviews yet.