












Price range: R220,53 through R398,24
+ Free Shipping













| Weight | 0,297 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 9 × 4 cm |
| Brand Name | NONE |
| Min. temperature | 120 °C |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Origin | Mainland China |
| High-concerned chemical | None |
| Power (W) | 40W-59W |
| Temperature Controller | Digital |
| Is Batteries Included | Yes |
| Max. temperature | 210 °C |
| Commodity Quality Certification | 3C |
| Voltage | Below-75V DC (Safety Extra-Low Voltage DC, SELV DC), 100-240v (Dual voltage) |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Certification | CE |
| Item Type | Iron, Iron |
| Power Source | Electric |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
| Number of Pieces | One Unit |
| Power | 40W-59W |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Feature 1 | Ceramic Hot Comb |
| Feature 2 | Fast Heating Electric Hot Comb |
| Feature 3 | Dual Voltage |
| Feature 4 | Multifunction Hair Straightener |
| Feature 5 | Easy to Use |
| Choice | yes |
Electric Hot Comb Hair Straightener Heating Comb Ceramic LCD Straightener Brush for Wigs American African Hair Styling Tools
Reviews
There are no reviews yet.